Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024

POLITECHNIKA W NASZYM LICEUM

kliknij na miniaturkę aby przejść do galerii zdjęć
W dn. 23 listopada gościliśmy w naszej szkole wykładowców z Politechniki Wrocławskiej z Katedry Mikrosystemów Politechniki Wrocławskiej, z Wydziału Elektroniki Fotoniki i Mikrosystemów.
Naszymi gośćmi byli dziś: prof. dr hab. inż. Jan A. Dziuban, dr inż. Damian Nowak, dr inż. Rafał Zdunek z Katedry Teorii Pola, Układów Elektronicznych i Optoelektronicznych,
mgr inż. Grzegorz Klubiński i mgr inż. Janusz Skrzydłowski
z Katedry Mikroelektroniki i Nanotechnologii. To ogromny zaszczyt gościć po raz kolejny w murach naszej szkoły przedstawicieli Politechniki Wrocławskiej.
P. prof. dr hab. inż. Jan Dziuban wygłosił interesujący wykład na temat miniaturyzacji w kosmosie,
P. dr hab. inż. Rafał Zdunek zaprosił uczniów klas politechnicznych na warsztaty z zakresu sztucznej inteligencji, a Panowie mgr inż. Grzegorz Klubiński i mgr inż. Janusz Szydłowski zorganizowali warsztaty o funkcjonowaniu układów elektronicznych. P. dr inż. Damian Nowak, prodziekan ds. studenckich
Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów, w krótkiej prezentacji przedstawił uczniom kierunki oraz możliwości podjęcia studiów na swoim wydziale.

Kolejnym gościem specjalnym VII Strzelińskiego Festiwalu Nauki P. dr inż. Barbara Szczepańska z Katedry Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego.  Uczniowie klas humanistycznych wysłuchali wykładu Pani B. Szczepańskiej na temat „Skąd się wzięli osadnicy na ziemiach odzyskanych?”.
Dzisiejsze wykłady i zajęcia warsztatowe były niezwykle interesujące i inspirujące uczniów do działania. Nasi goście specjalni zadbali o atrakcyjność zajęć.  Był to dzień
pełen wrażeń i nowej wiedzy, a także udanych spotkań licealistów z naukowcami. Udział w warsztatach może zaowocować w przyszłości postępem i dalszym rozwojem nauki i techniki.