Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Gimnazjum Dwujęzyczne
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Gimnazjum Dwujęzyczne
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
Wydarzenia z poprzednich miesięcy znajdują się w zakładce   Archiwum
(kliknij aby wejść)
Uwaga!
Aby mieć pewność, że oglądasz najświeższą wersję aktualności odśwież stronę klawiszem F5.

wrzesień  2017

Zapraszamy do obejrzenia trailera z wideo relacji pierwszej edycji Strzelin Express, który odbył się 24 września 2017 r. w Strzelinie i jego okolicy.  Cały materiał wkrótce :)
Serdecznie gratulujemy Pani Justynie Markowskiej i Panu Michałowi Bieńkowi, którzy zajęli PIERWSZE MIEJSCE !!!!!
trailer
W dniach 20 i 21  września uczniowie  kl. kl. II B i III B  ( dziennikarskie )  wraz ze swoją nauczycielką , S. Laszczyńską  złożyli wizytę  w redakcji " Słowa  Regionu ".
Z uczniami spotkał się redaktor naczelny  gazety , pan  Andrzej Kaczmarek , który w przystępny i interesujący sposób   przybliżył strukturę redakcji pisma, omówił rolę, jaką odgrywa w środowisku niezależna gazeta lokalna.
Uczestnicy tej niecodziennej lekcji dowiedzieli się o pracy kolegium redakcyjnego, skąd dziennikarze czerpią tematy, obejrzeli makietę gazety.
P. Andrzej Kaczmarek wspomniał o etyce dziennikarskiej, prawie prasowym, gatunkach dziennikarskich, które najczęściej goszczą na łamach Słowa  Regionu, zwrócił uwagę na ważną rolę redaktora naczelnego, który odpowiedzialny jest za wydanie gazety, chętnie i szczegółowo odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów .
Wizyta w redakcji była niezwykle ciekawa i pasjonująca, dodać należy, iż redaktor naczelny "Słowa Regionu" zadeklarował udostępnienie strony gazety dla naszych uczniów, jeśli będą chcieli podzielić się swoimi poglądami na jej łamach. Wiedza wyniesiona z tego spotkania na pewno będzie
wykorzystana w pracy nad gazetka szkolną.
 
Uwaga !
W zakładce "Dla Rodziców / komunikaty" opublikowane zostały szczegółowe informacje na temat ubezpieczenia na rok szkolny 2017 / 2018.


więcej
19 września br uczniowie klas III udali się wraz z opiekunami na Jesienne Targi Pracy, które zostały zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
zdjęcia
Uwaga!

Dnia 19.09.17r. uczniowie klas trzecich liceum udadzą się do Starostwa Powiatowego na Targi Pracy. Uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się z aktualną sytuacją na rynku, z ofertą dodatkowych szkoleń, kursów i szkół.

Wyjście o godz. 11.00 ,  powrót o 13.00 :
4-6 godzina lekcyjna

klasa III A - Bartosz Kudła, Dorota Wieruszewska
klasa III B - Dorota Drózd-Skorupska, Krystyna Kasowska
klasa III C - Stanisława Laszczyńska, Michał Bieniek
klasa III D - Iwona Filipek, Irena Dobrowolska
klasa III E - Anna Kloc, Agata Ziółkowska

Proszę wychowawców klas o złożenie kart wyjścia z listą obecnych uczniów i podpisami opiekunów.
 
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z liderami zespołu Golec uOrkiestra. Rozmowa miała miejsce 17 września  2017 r.  po koncercie w Parku Miejskim w Strzelinie.  Jest to już 21. odcinek programu z cyklu "Rozmawiamy z artystami". Wywiad przeprowadziła nasza uczennica - Joanna Kudła.
wywiad
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z CLEO  - piosenkarką, autorką tekstów i projektantką mody. Rozmowa miała miejsce 16 września  2017 r.  po koncercie w Parku Miejskim w Strzelinie.  Jest to już 20. odcinek programu z cyklu "Rozmawiamy z artystami". Wywiad przeprowadziła nasza uczennica - Joanna Kudła.
wywiad
Uwaga  uczniowie!!!
Wpłaty  na  ubezpieczenie  AXA w  kwocie  58 złotych proszę  wpłacać  do 
20 października 2017 roku w sekretariacie  szkoły.
 
   
   
Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszają młodzież z całej Polski do udziału w konkursie fotograficznym pt. "Czym jest dla Ciebie Europa?". Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie Państwa Uczniom informacji o projekcie.

Konkurs jest skierowany do dwóch grup wiekowych, podzielonych na kategorie: 13-19 lat oraz 19 lat wzwyż. Jego ideą jest ukazanie, jak młodzi ludzie postrzegają Europę oraz jakie mają doświadczenia z nią związane. Dla autorów najlepszych prac przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Termin nadsyłania prac: 31 październik 2017 r.

Więcej szczegółów o projekcie a także regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej: http://haus.pl/aktualnosci-1235.html oraz na naszym fanpage'u: https://www.facebook.com/haus.gliwice/photos/a.341829062526741.81852.341803579195956/1505702246139411/?type=3&theater
 
Szkolny Samorząd Uczniowski działający w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie ma przyjemność zaprosić wszystkich uczniów oraz absolwentów naszej szkoły  do udziału w corocznym kiermaszu podręczników szkolnych.
13,14,15 września 2017(środa, czwartek, piątek) AULA
Tylko na przerwie po 4 lekcji!
Wszelkie pytania prosimy kierować do członków i opiekunów Szkolnego Samorządu Uczniowskiego
 
Uwaga!
Dnia 13.09.2017r. o godz. 14.20 w sali 109 odbędzie się zebranie RADY PEDAGOGICZNEJ DOTYCZĄCE NADZORU PEDAGOGICZNEGO NA ROK SZKOLNY 2017/18.
Skrócone zostaną następujące godziny lekcyjne:
5. 11.40 - 12.15
6. 12.20 - 12.55
7. 13.00 - 13.35
8. 13.40 - 14.15
 
Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym i życzymy wielu sukcesów i radości !!! zdjęcia z apelu
film
Uwaga!
Uroczysty apel  z okazji rozpoczęcia nauki odbędzie się 4 września o godz. 8.30 w szkolnej sali gimnastycznej.    
Zapraszamy.
 
Uwaga Absolwenci!

Pisemne poprawkowe egzaminy maturalne odbędą się 22 sierpnia 2017 r. o godz. 9.00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie. Prosimy, by stawić się na egzamin 40 min. wcześniej    z dowodem osobistym oraz z dozwolonymi przyborami.
 
Uwaga !!!
Na  początku  września  odbędzie  się  kiermasz podręczników używanych.
Proszę  wstrzymać  się  z  zakupem.
 
23 czerwca br w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.
zdjęcia

film - część oficjalna

film - część artystyczna
Egzaminy poprawkowe dla uczniów z 1 oceną niedostateczną po klasyfikacji rocznej  odbędą się w ostatnim tygodniu ferii letnich - dnia 29.08.2017r.

Egzaminy odbędą się wg grafiku:
- część pisemna - godz. 9.00 - 10.00 , sala: 107
Komisja w składzie:
Magdalena Kwiatkowska - Kłys
Agnieszka Szałajko
Anna Kloc

- część ustna, godz. 10.45 , sala 107
Komisja w składzie:
Magdalena Kwiatkowska - Kłys
Agnieszka Szałajko
Anna Kloc
 
Nasi uczniowie byli w Pradze w ramach Projektu Erasmus+. Zamieściliśmy dziennik z ich pobytu.
dziennik
Wyniki klasyfikacji Gimnazjum (najlepsi uczniowie, frekwencja)
wyniki
Wyniki klasyfikacji Liceum (najlepsi uczniowie, frekwencja)
wyniki
Uwaga!
Uroczysty apel z okazji zakończenia nauki w roku szkolnym 2016/2017  odbędzie się  23 czerwca o godz.8.30 w auli szkolnej.   
Zapraszamy.
 
W galerii zdjęć zamieściliśmy kilka zdjęć z balu na zakończenie gimnazjum.
zdjęcia
Zachęcamy do obejrzenia meczu pomiędzy LO Strzelin a ZS 4 Wałbrzych o pierwsze miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady -  Piłka plażowa dziewcząt 2017.
film