Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2022
Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2022
Wydarzenia z poprzednich miesięcy znajdują się w zakładce   Archiwum
(kliknij aby wejść)

wrzesień 2021  - maj 2022

Uwaga!
Aby mieć pewność, że oglądasz najświeższą wersję aktualności odśwież stronę klawiszem F5.
 
Miło nam poinformować, że uczennice Naszej Szkoły zostały laureatkami Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Zjawiska przyrodnicze” z zakresu przedmiotów: biologia, geografia, fizyka, chemia.

I miejsce zajęła Ilona Abrahamowicz - uczennica klasy 3a, III miejsce zajęła Klaudia Kaźmierczak - uczennica klasy 3f. Martyna Rabenda -uczennica klasy 1d, otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy!!!
 
Szanowni Państwo,

w związku ze zmianą zasad epidemicznych związanych z COVID-19 Minister Edukacji
i Nauki we współpracy z Ministrem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym wydał nowe Wytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Znajdą je Państwo również na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-powrot-do-szkoly.


Z wyrazami szacunku
Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
więcej
Dnia 4 maja br. w naszej szkole odbyła się matura z języka polskiego.
zdjęcia
   
Absolwenci !!! Trzymamy kciuki !!!  
Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie ogłasza nabór do I klasy bezpłatnego czteroletniego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w formie zaocznej.
więcej
Dnia 3 maja 2022 r.  delegacja z naszej szkoły brała udział w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja.
zdjęcia
29 kwietnia 2022 odbyło się wręczenie świadectw ukończenia szkoły przez klasy trzecie.
zdjęcia
DNIA 29 kwietnia 2022 r. O GODZ. 10.00
ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTY
APEL Z OKAZJI UKOŃCZENIA SZKOŁY PRZEZ
UCZNIÓW KLAS TRZECICH LICEUM.

W APELU BIORĄ UDZIAŁ WSZYSCY UCZNIOWIE KLASY III
W czasie uroczystości obowiązuje strój galowy.
 
UWAGA!
Dnia 26 kwietnia 2022 r.  w auli szkolnej odbędzie się uroczysty apel z okazji
ŚWIĘTA KONSTYTUCJI  TRZECIEGO  MAJA
Klasy uczestniczą w apelu według następującego harmonogramu:
godz. 9.00 - klasy pierwsze  i drugie
godz. 10.00 - klasy trzecie
W czasie uroczystości obowiązuje strój galowy

 
UWAGA !!!
Dnia 25 kwietnia 2022 r. (poniedziałek)
ze  względu na posiedzenie Rady Pedagogicznej skrócone zostają następujące lekcje:

5 lekcja - 11.40 - 12.15
6 lekcja - 12.20. - 12.55
7 lekcja - 13.00 - 13.35
8 lekcja - 
13.40 - 14.15
 
   
6 kwietnia br. odbył się w naszej szkole ostatni, ustny etap powiatowego konkursu
z języków obcych dla uczniów szkół podstawowych „Bystrzak Językowy”. O tytuł Bystrzaka Językowego walczyło 21 uczniów ze szkół podstawowych Powiatu Strzelińskiego. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu ustnego, prezentowali wysoki poziom znajomości wybranego języka obcego.
W kategorii język angielski I miejsce w konkursie oraz tytuł Bystrzaka Językowego zdobyła Michalina Kudła ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelinie, drugie miejsce zajęła Sara Agbduaje ze Szkoły Podstawowej im. Piastów Śląskich w Wiązowie, a na trzecim miejscu ex aequo uplasowali się Mateusz Jenczelewski ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przewornie oraz Łukasz Konsencjusz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie.
W kategorii język niemiecki I miejsce w konkursie oraz tytuł Bystrzaka Językowego zdobył Kacper Kłocko, a drugie miejsce Zuzanna Obrocka - oboje z  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie.


więcej + zdjęcia
Dnia 30.03.2022r. W Brzegu Dolnym odbył się Finał Strefy Wrocławskiej Licealiady Młodzieży
w tenisie stołowym. Wśród dziewcząt naszą szkołę reprezentowały: Martyna Mikołajczyk, Nikodema Sarkowicz, Maja Lang. Dziewczęta zawody ukończyły w półfinale. Drużynę chłopców reprezentowali: Stanisław Wnęk, Filip Szumny, Szymon Jurek. Chłopcy zajęli wysokie III miejsce. GRATULUJEMY!!!
 
W dn. 30 marca odbył się II etap konkursu powiatowego „Bystrzak Językowy” organizowany przez nauczycieli naszej szkoły dla uczniów szkół podstawowych.
Do tego etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy na etapie szkolnym zdobyli 70% punktów. Do naszej szkoły przybyło 98 uczniów ze szkół podstawowych całego Powiatu Strzelińskiego wraz z opiekunami!  Na test przyjechali także reprezentanci Szkoły Podstawowej w Gałązczycach, z Powiatu Grodkowskiego.


więcej
UWAGA !!!

Dnia 5 kwietnia 2022 r. (wtorek) ze  względu
na  szkoleniowe posiedzenie Rady Pedagogicznej 
5,6,7 lekcja  zostają skrócone o 15 minut,
z 8 godziny lekcyjnej uczniowie są zwolnieni.


5 lekcja - 11.40 - 12.15

6 lekcja - 12.20. - 12.55

7 lekcja - 13.00 - 13.35
 
Uwaga !!!

     DNIA 04.04.2022 r. (poniedziałek)
uczniowie klas I A,  I C, I D, II A,
II C, II D, III C i III E po drugiej lekcji wychodzą w ramach edukacji kulturalnej do Strzelińskiego Ośrodka Kultury na film „Nie jestem czarownicą”.
Po filmie wracają na 6,7,8 lekcję.
Pozostałe klasy uczestniczą w zajęciach lekcyjnych według planu.
        
                                 
OPIEKUNOWIE KLAS:
KL I A - Dariusz Stępień, Karolina Zawierucha
KL I C - Małgorzata Komar, Justyna Markowska
KL I D - Magdalena Kwiatkowska-Kłys, Emilia Nawojczyk
KL II A- Emilia Kwiatkowska
KL II C - Ewelina Barabach, Andrzej Ziółkowski
KL II D - Agnieszka Nowotyńska, Małgorzata Wójcikiewicz
KL III  C-  Aleksandra Rajewska, Małgorzata Kozłowska-Bojda
KL III E - Dorota Wieruszewska, Dorota Drózd-Skorupska
 
Wielu starszych ludzi mieszkających we  wsiach na Ukrainie pozostało we własnych domach. Nie chcą ich opuszczać.  Mają przydomowe ogródki, w których do tej pory uprawiali warzywa. Niestety firmy sprzedające nasiona wycofały się na początku wojny z Ukrainy i nie mają co zasiać.  Jednak są możliwości transportu tych nasion nawet w okolice Kijowa. Być może wielu, zamiast iść na tułaczkę, wiedząc, że ma zapewnione jedzenie zostanie we własnym domu. Dlatego organizujemy zbiórkę nasion.  Potrzebne są nasiona pomidorów, marchewki, ogórków, buraków, kapusty, fasoli i inne.  Nasiona można złożyć na portierni szkoły , do księdza Janusza Betkowskiego  albo do. Agaty Ziółkowskiej  Dla nas zakup jednej saszetki to wydatek około 3 zł.  a dla nich to może być kwestia życia. Liczy się czas, gdyż niedługo ruszy wegetacja. Dlatego bardzo proszę wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc. . Akcję kończymy 29 marca. Później pakowanie i wysyłka  
   
W dn. 02 marca 2022 r. w czytelni odbył się szkolny Recytatorski Konkurs Walentynkowy Poezji Obcojęzycznej. Organizatorkami konkursy były P. Emilia Kwiatkowska i P. Beata Kudła. Uczestnicy konkursu deklamowali wiersze w języku angielskim i francuskim.
więcej
W dniu 02 marca odbyła się w auli naszej szkoły konferencja etyczna dla młodzieży. Uczniowie naszej szkoły zostali podzieleni na 3 grupy. Pierwszego dnia w konferencji wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Spotkanie etyczne otworzyła dyrektor szkoły, P. Beata Kudła, która na wstępie poinformowała uczniów o celach wykładu, przedstawiła uczniom rzecznika etyki w naszej szkole
P. Dariusza Stępnia oraz zaprosiła uczniów do wysłuchania prelekcji i zapoznania się z zapisami nowego „Kodeksu Etyki” dotyczącymi uczniów.
więcej
W dniach 28.02-01.03.2022r. Szkolny Klub Wolontariatu Zespołu Szkół  Ogólnokształcących przy ul. Jana Pawła II w Strzelinie zorganizował akcję zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy.
Reakcja młodzieży była natychmiastowa. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w pomoc potrzebującym. Zebrane zostały środki czystości, odzież, lekarstwa, środki opatrunkowe, artykuły dla dzieci, artykuły spożywcze, karma dla zwierząt, pościel oraz koce.
więcej
Dnia 23.02.2022 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie odbył się etap powiatowy III edycji konkursu z języka niemieckiego QUIZ - TESTE DEIN DEUTSCH.
więcej
Walentynkowy konkurs recytatorski poezji obcojęzycznej odbędzie się w czwartek 3.03.2022
o godzinie 9.00 w bibliotece szkolnej. Serdecznie zapraszamy!
 
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 21 lutego 2022
list
Drodzy Uczniowie, Nauczyciel, Rodzice.
Informuję, że Minister Edukacji i Nauki skrócił okres nauki zdalnej do dn. 20 lutego br.
21 lutego, w poniedziałek wracamy do szkoły na zajęcia stacjonarne
Do zobaczenia w szkole.
Beata Kudła - dyrektor szkoły
 
Nauka zdalna

W okresie od 27.01.2022 r.  do 28.01.2022 r. oraz od 14.02.2022 r. do 27.02.2022 r. prowadzony będzie w szkole zdalny tryb nauczania. Prosimy o zapoznanie się z komunikatem w dzienniku elektronicznym
 
22 stycznia 2022 w naszym liceum odbył się bal studniówkowy. Zapraszamy do obejrzenia  filmów z tego wydarzenia.
CZĘŚĆ OFICJALNA I POLONEZ


TAŃCE
17 stycznia 2022 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Panem posłem Krzysztofem Śmiszkiem w Sejmie RP. Spotkanie połączone było ze zwiedzaniem budynku Sejmu a także Pałacu Prezydenckiego.

Wyjazd w całości sfinansowało i zorganizowało biuro poselskie. W wycieczce brali udział uczniowie klas: 3b, 3c, 3d

zdjęcia
   
Dnia 15 grudnia 2021 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
w Strzelinie odbył się XV Powiatowy Konkurs Ortograficzny, który wyłonił Mistrza Ortografii 2021 i okazała się nim nasza uczennica z klasy II „d” - Martyna Szczepańska. A tylko o stopień niżej na podium uplasowała się druga nasza uczennica, tym razem z klasy III „d” - Urszula Bocheńska. GRATULUJEMY!!!


więcej

W XVII  Edycji Dolnośląskiego Konkursu Literackiego „My Polacy, my Dolnoślązacy”  o Laur Złotego Pióra ‒- została wyróżniona praca uczennicy naszego liceum - Blanki Duszyńskiej. 

więcej
Prosimy osoby, które złożyły wnioski w ramach programu "Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR" o zapoznanie się z ważnymi informacjami i o uzupełnienie wniosków o wskazane dokumenty.

dokumenty
Wywiad z prof. dr hab. inż. Janem Dziubanem z Politechniki Wrocławskiej przeprowadzony podczas
VI Festiwalu Nauki w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Strzelinie 17 listopada 2021 r. Wywiad przeprowadził p. Dariusz Stępień z LO Strzelin.

film
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji wideo z warsztatów przeprowadzonych przez wykładowców Katedry Mikrosystemów Politechniki Wrocławskiej, z Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki, które odbyły się w ramach VI Festiwalu Nauki w naszym Liceum 17 listopada 2021 r.

film
18 listopada odbył się ostatni dzień VI Festiwalu Nauki w Strzelinie. Był to dzień
z literaturą  i warsztatami poświęconymi naukom humanistycznym. Do grupy licealistów dołączyli w dniu dzisiejszym uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Przewornie.

Gościem specjalnym był Pan Tomasz Duszyński, dziennikarz, pisarz i dyrektor Publicznej Biblioteki Miejskiej w Strzelinie. Nasz gość niezwykle interesująco opowiadał o legendach ziemi strzelińskiej.

więcej
UWAGA MATURZYŚCI!!!
W DNIACH 22- 25.11.2021r. ODBĘDĄ SIĘ PRÓBNE  EGZAMINY MATURALNE
Z PRZEDMIOTÓW ZADEKLAROWANYCHNA POZIOMIE PODSTAWOWYM
ORAZ WYBRANYCH PRZEDMIOTÓW NA POZIOMIE ROZSZERZONYM
   Ze względu na sytuację pandemiczną egzamin odbędzie się  z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Proszę pamiętać o obowiązku dezynfekcji rąk, noszeniu maseczek także w czasie całego egzaminu w sali, zachowaniu bezpiecznej odległości. Proszę o przybycie na egzamin
30 minut przed jego rozpoczęciem i udanie się pod wyznaczone sale (proszę niepotrzebnie nie przemieszczać się po szkole).
   Na egzamin zabieracie ze sobą długopis z czarnym wkładem ewentualnie małą butelkę wody, telefony i wszystkie inne niepotrzebne na egzaminie rzeczy proszę zostawić w domu (telefon można zostawić w sekretariacie szkolnym). Okrycia wierzchnie oraz torebki/plecaki będzie można zostawić w wyznaczonym miejscu w sali.
Po zakończonym egzaminie wracacie na lekcje.

   Proszę pamiętać o dowodach osobistych lub innych dokumentach w których znajduje się numer PESEL.

   Proszę pamiętać, że na egzamin przychodzą wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów choroby (kaszel, katar, gorączka), których bliscy nie są objęci kwarantanną.

Zachęcamy do wzięcia udziału w egzaminie.
 
17 listopada odbył się w naszej szkole drugi dzień Festiwalu Nauki. Drugi dzień Festiwalu poświęcony jest naukom ścisłym. Tradycją naszego Festiwalu Nauki jest organizacja spotkań młodych ludzi z pracownikami naukowymi uczelni wyższych oraz
z ciekawymi ludźmi. Gościliśmy dziś w murach naszej szkoły niezwykłych gości
z Katedry Mikrosystemów Politechniki Wrocławskiej, z Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Swoją obecnością zaszczycił nas P. Marek Mierzwiński - wicestarosta Powiatu Strzelińskiego oraz P. Małgorzata Stachowiak - inspektor oświaty.

więcej
W czwartek 18 listopada 2021r. w ramach VI Festiwalu Nauki odbędą się w naszej szkole warsztaty
z języka niemieckiego, które przeprowadzi Pani dr hab. Alina Dittmann prof. Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.

W warsztatach wezmą udział uczniowie klas IIIc, IIId, IIIe, IIIg i IIIh, którzy kontynuują naukę języka niemieckiego jako języka wiodącego.


Harmonogram warsztatów:

3. lekcja - grupa IIIgh sala 205

4. lekcja - grupy IIIgh i IIIcde sala 205

5. lekcja - grupa IIIcde sala 205
 
10 listopada, już po raz szósty, po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi spotykali się w auli szkolnej z okazji inauguracji VI Strzelińskiego Festiwalu Nauki. Na uroczystą inaugurację przybył wicestarosta Powiatu Strzelińskiego P. Marek Mierzwiński oraz inspektor oświaty P. Małgorzata Stachowiak.
Tegoroczna edycja różni się od wcześniejszych. Rosnąca liczba zachorowań w kraju
i rosnący niepokój przed kolejną falą pandemii  uniemożliwił spotkanie  z młodzieżą szkół podstawowych. Na nasze tegoroczne zaproszenie szkoły podstawowe zareagowały ogromnym zainteresowaniem, zgłoszono 280 uczniów szkół podstawowych do udziału w naszym Festiwalu. Kierując się zdrowym rozsądkiem i nade wszystko zasadami bezpieczeństwa odwołano spotkanie z ósmoklasistami i ich opiekunami. Licealiści spotkali się w gronie gości, by wspólnie celebrować nasze strzelińskie, lokalne święto nauki.
więcej
   
   
9 listopada br w naszej szkole odbył się apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Apel przygotwany został przez klasę IIID.

zdjęcia
Informujemy, że nastąpiła zmiana w harmonogramie apelu - 9 listopada 2021 r. 
APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI odbędzie się według następującego harmonogramu:
•       Klasy pierwsze  i klasa III F uczestniczą w apelu na 3 godzinie lekcyjnej,
•       Klasy drugie  i klasa III G uczestniczą w apelu na 4 godzinie lekcyjnej,
•        klasy trzecie A,B,C,D,E,H uczestniczą w apelu na 5 godzinie lekcyjnej

OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY
 
Uwaga!
Dnia 03.11.2021 r. (środa) w auli odbędzie się
Wykład w ramach edukacji prawnej
Temat: "Sposoby na rozwiązywanie sytuacji konfliktowych" oraz "Mediacja społeczną szansą porozumienia".
Spotkanie poprowadzi
magister prawa Joanna Mackiewicz -Mediator i Doradca Obywatelski

Harmonogram spotkań:
- 3 godz. lekcyjna - klasy  III B i III D
- 4 godz. lekcyjna - klasy I B i I D
- 5 godz. lekcyjna - klasy II B i II D
Proszę nauczycieli, którzy mają w tym czasie lekcje
w wyżej wymienionych klasach o udanie się
z uczniami na spotkanie.
 
Pamiętamy…..
29 października 2021 r. delegacja uczniów naszej szkoły pod opieką P. Daniela Drużkowskiego i P. Barbary Widelskiej wyruszyła na cmentarz parafialny, by odwiedzić groby zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły. Każdego roku, tuż przed Świętem Zmarłych, w ramach akcji „Pamiętamy…”  uczniowie zapalają znicze na grobach byłych pracowników szkoły, na grobach żołnierzy spoczywających na cmentarzu parafialnym, przy pomniku Jana Pawła II oraz przy 4 pomnikach bohaterów na terenie miasta.

zdjęcia

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Wiedzy Psychologicznej
Szczegółowe informacje u pedagoga szkolnego- s.204

więcej
26 października 2021 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Strzelinie odbyła się uroczystość z okazji święta szkoły. Pod koniec października szkoła obchodzi rocznicę założenia polskiego Liceum, w tym roku była to 76 rocznica powstania Liceum Ogólnokształcącego na ziemi strzelińskiej. Społeczność szkolna gromadzi się w auli,  by uhonorować patronkę szkoły Marię Skłodowską-Curie, ale także po to, by po kilku tygodniach adaptacji w nowej szkole uczniowie klas pierwszych złożyli przysięgę na sztandar szkoły, że będą godnymi naśladowcami wielu pokoleń poprzedników, że będą zdobywać wiedzę, szanować środowisko szkolne i symbole narodowe oraz naśladować patronkę szkoły.
więcej
26 października 2021 odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego oraz apel z okazji święta szkoły. Przedstawienie przygotowała klasa III C.
zdjęcia

film wkrótce
Informujemy, że kandydatami do Młodzieżowej Rady Gminy
z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie są:
Irmina Król  z klasy III C
Jan Stykowski z klasy III C
Wybory odbędą się w piątek 29 października 2021 roku.
 
Na stronie Urzędu Miasta i Gminy Strzelin w aktualnościach  jest informacja na temat grantów PPGR
uległa zmian terminu przyjmowania wniosków, oświadczenie załączone do informacji jest wnioskiem.

Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowymCentrum Projektów Cyfrowa Polska oferuje granty na dofinansowanie zakupu komputerów do nauki zdalnej dla gmin tzw. popegeerowskich.

Komputery zostaną zakupione przez Gminę Strzelin w ilości uzależnionej od liczby dzieci z rodzin po PPGR uprawnionych do składania wniosków.Wnioski można składać:

- w sekretariatach Szkół Podstawowych (dla uczniów Szkół Podstawowych)

- w sekretariatach Szkół Średnich (dla uczniów Szkół Średnich)

- w sekretariacie Zespołu Oświaty Gminnej w Strzelinie (dla uczniów Szkół Średnich)

w terminie do 25 października 2021 r.Uwaga zmiana terminu z 22  października 2021 na 25  października 2021!

według ustalonego wzoru, łącznie ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.Zakupione komputery pozostaną własnością Gminy Strzelin przez okres trwałości (2 lata od zakończenia projektu). Po tym okresie stanowić będą własność ucznia.

Laptopy/komputery będą wydawane rodzicom/pełnoletnim uczniom na podstawie umowy użyczenia na następujących warunkach:

- laptop/komputer zostanie użyczony na czas nauki ucznia w szkole podstawowej lub szkole średniej

- rodzic/pełnoletni uczeń wyrazi zgodę na odpowiedzialność materialną za utratę laptopa/komputera bądź jego uszkodzenie nie objęte gwarancją

- rodzic/pełnoletni uczeń zobowiąże się do corocznego okazania laptopa/komputera do oględzin stanu technicznego pracownikowi gminy w Urzędzie Gminy Strzelin lub w miejscu zamieszkania rodzica/pełnoletniego uczenia

Zapraszamy uprawnionych rodziców/pełnoletnich uczniów do składania oświadczeń.

WZÓR OŚWIADCZENIA DLA OSOBY NIEPEŁNOLETNIEJ

WZÓR OŚWIADCZENIA DLA OSOBY PEŁNOLETNIEJ

Szczegółowe informacje dotyczące programu są dostępne TUTAJ
 
W dniu 22 października 2021 (piątek) odbędą się w naszej szkole wybory do SSU

Głosować będzie można w auli szkolnej na przerwach po lekcjach 3, 4, 5, 6

Kandydatki na przewodniczącą szkoły to:

Emilia Kondracka - klasa 1a
Katarzyna Bosiak  - klasa 1b
Martyna Bielamowicz - klasa 2a
Katarzyna Witek - klasa 3c

Programy wyborcze kandydatek są udostępnione na tablicy ogłoszeń na 1 piętrze obok auli
 
   
14 października odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączony z otrzęsinami klas pierwszych. Zdjęcia w galerii. Film wkrótce.
zdjęcia

Szanowni Państwo,

Zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji na Państwa stronie internetowej oraz przesłanie informacji do uczniów. 
Wydarzenie jest bezpłatne i skierowane do uczniów i studentów.

Zapisy: https://app.evenea.pl/event/przedsiebiorcaprimus/

Więcej info: https://primus.com.pl/index.php/nasze-dzialania/dzien-z-przedsiebiorca-2021

To spotkanie dla uczniów i studentów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, finansów i rozpocząć swoją przygodę z biznesem.

Pozdrawiam,

Michał Kwaśniewski
 
12 października 2021 r. wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w corocznej akcji sadzenia żonkili organizowanej przez Stowarzyszenie Hospicjum Domowe „Nadzieja”. Mamy nadzieję, że wiosną pięknie zakwitną. Żonkile symbolizują nadzieję, promują ideę wolontariatu i niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum.
Szkolny Klub Wolontariatu serdecznie dziękuje za przyniesione cebulki.Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną:
„Rozpoznaj lekturę po słowie” - konkurs afiszowy, my zamieszczamy tylko jedno słowo, ty kojarzysz ja z odpowiednią  lekturą.
Moje zakończenie” - konkurs literacki na napisanie nowego, zaskakującego zakończenia wybranego utworu.
Mistrz ilustracji książkowej” - konkurs plastyczny na ilustrację okładki do wybranej książki (w tej kategorii dopuszczalne jest wykonanie pracy przez kilka osób).
Szczegóły w bibliotece szkolnej.
Nauczyciele bibliotekarze
 
   
   
Stowarzyszenie Hospicjum Domowe „Nadzieja”, Szkolny Klub Wolontariatu oraz Samorząd Szkolny serdecznie zapraszają do dołączenia do corocznej akcji „sadzenia żonkili”, która w tym roku odbędzie się 12 października.
W związku z tym, bardzo prosimy każdą z klas o przynoszenie cebulek żonkili
do 11 października ( poniedziałek)- do pedagoga szkolnego s.204 lub na portiernię.
 
W czwartek 30 września na stadionie miejskim odbył się Memoriał im.Krzysztofa Szczegielniaka.  Nasze liceum startowało w dwóch kategoriach.
Zwyciężyliśmy  w każdej z grup.
GRATULACJE!!!
zdjęcia
Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele szkół ponadpodstawowych, Drodzy Uczniowie,


w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, kontynuując działania prozdrowotne w zakresie promowania zdrowia, aktywności fizycznej, roli profilaktyki zdrowotnej w życiu człowieka oraz organizowania szczepień przeciwko Covid-19, serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie „Szkoła LIVE - jesteśmy na TAK”.

Organizatorem konkursu jest Wojewoda Dolnośląski.

Celem Konkursu jest aktywna promocja szczepień przeciwko Covid-19 prowadzona w działających na terenie województwa dolnośląskiego szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Konkurs jest przeprowadzany w terminie od 28 września 2021 r. do 10 grudnia 2021 r.

Przedmiotem Konkursu jest przygotowanie relacji ze zrealizowanych w szkole działań informacyjno-profilaktycznych związanych z promocją szczepień przeciw Covid-19 oraz rekomendacji, która w oryginalny sposób przedstawi, dlaczego młodzi ludzie powinni się szczepić.

Zgłoszenia do Konkursu dokonuje do 19 listopada 2021 r. dyrektor szkoły, poprzez wypełnienie formularza „Szkoła LIVE - jesteśmy na TAK”, zamieszczonego na stronie https://info.kowroc.pl

Każda szkoła, która zostanie laureatem Konkursu, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł.

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Konkursu.

Serdecznie zachęcamy do udziału w Konkursie oraz bieżącego wykorzystywania materiałów edukacyjnych Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

Z wyrazami szacunkuKuratorium Oświaty we Wrocławiu
zasady
UWAGA!!!
Dnia  30 września 2021 r. (czwartek)
uczniowie klas pierwszych i drugich
wychodzą do Strzelińskiego Ośrodka Kultury
na bezpłatny spektakl profilaktyczny „XERO 24” według następującego harmonogramu:
Uczniowie klas I godz.10.00
Uczniowie klas II godz. 12.00

Uczniowie wracają do szkoły na lekcje po zakończeniu spektaklu.

Opiekunowie klas:
Klasa I A- Justyna Markowska
Klasa I B - Małgorzata Wójcikiewicz
Klasa I C - Komar Małgorzata
Klasa I D- Magdalena Kwiatkowska-Kłys
Klasa IIA- Justyna Markowska
Klasa IIB- Małgorzata Wójcikiewicz
Klasa IIC- Małgorzata Komar
 
Ewa Kaczmarek, uczennica klasy 3a LO Strzelin zajęła 2 miejsce w Strzelińskiej dziesiątce w kategorii "Najlepsza Zawodniczka Miasta i Gminy Strzelin". Ewa pokonała dystans 10 km.  w czasie 1 h i 4 min.
GRATULACJE !!!
zdjęcia
21 września 2021 r. nasza szkoła prezentowała swoją ofertę edukacyjną na Targach Pracy i Edukacji, zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Strzelinie.

więcej
Zapraszamy do obejrzenia 30. odcinka „Rozmawiamy z artystami.”
Tym razem naszym gościem był Tomasz Karolak - znany aktor oraz wokalista zespołu „Pączki w tłuszczu”

wywiad
17 września delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystości z okazji Światowego Dnia Sybiraka i 82. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę. O godz. 11.00 odbyła się uroczysta msza w kościele parafialnym pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego
w Strzelinie, a o 12.30, po okolicznościowych przemówieniach, po modlitwie w intencj zmarłych Sybiraków delegacja uczniów wraz z dyrekcją złożyła kwiaty pod pomnikiem Zesłańców Sybiru.
zdjęcia
Szanowni Państwo,

Fundacja Świat dla Młodych Katarzyny i Michała Tyszkowskich ogłasza nabór wniosków do programu stypendialnego „Świat dla Młodych” w roku szkolnym 2021/2022.

Stypendium przeznaczone jest dla uczniów i uczennic dolnośląskich szkół średnich, którzy podczas nauki w szkole wykazują się szczególnymi uzdolnieniami, osiągnięciami i aktywnością w zakresie języków obcych.

Stypendium stanowi formę pomocy dla zdolnej i aktywnej młodzieży z terenu Dolnego Śląska.

Serdecznie zapraszamy do składania wniosków do 31 października 2021 roku.

Pozdrawiam serdecznie

Elżbieta Reiner


regulamin
i wniosek
UWAGA!
DNIA 13.09.2021r. O GODZ. 14.20 ODBĘDZIE SIĘ
POSIEDZENIE RADY PEDAGOGICZNEJ
Skrócone zostaną następujące godziny lekcyjne:
5. 11.40 - 12.15
6. 12.20 - 12.55
7. 13.00 - 13.35
8. 13.40 - 14.15
 
4 września o godz. 11.00 w czytelni naszej szkoły miało miejsce niezwykłe wydarzenie.
W ramach jubileuszowej, dziesiątej edycji programu Narodowe Czytanie członkowie Zarządu Powiatu Strzelińskiego, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych naszego Powiatu i nauczyciele naszej Szkoły czytali dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”. Gości powitały P. Beata Kudła - dyrektor naszego Liceum i P. Anna Horodyska - Starosta Powiatu Strzelińskiego. Wszystkich zebranych powitały także uczennice naszego Liceum: Maja Malinowska z kl. IIA oraz Julia Bandura i Julia Goszka, które na wstępie deklamowały wiersze. Maja przedstawiła wiersz Bogusława Falickiego „Ginący gatunek”, a obie Julie - „Podróż do Krakowa” Zbigniewa Herberta. Uczniowie wraz z nauczycielami bibliotekarzami przygotowali także prezentację z rysem historycznym programu Narodowe Czytanie. W role bohaterów sztuki wcielili się:
P. Anna Horodyska - Starosta Powiatu Strzelińskiego, P. Marek Mierzwiński - wicestarosta, P. Artur Gulczyński - członek zarządu, P. Ewelina Bochnak - członek zarządu, P. Beata Schaffner - dyrektor ZPO w Strzelinie, P. Małgorzata Gierczak - wicedyrektor CKZiU w Ludowie Polskim, P. Wojciech Bochnak, P. Beata Kudła - dyrektor ZSO w Strzelinie, P. Krystyna Kasowska - nauczyciel bibliotekarz, P. Małgorzata Komar- nauczyciel bibliotekarz, P. Aleksander Ziółkowski - nauczyciel języka polskiego w naszej szkole i radny w Radzie Powiatu oraz P. Robert Kozuń - dyrektor CKZiU w Strzelinie. Didaskalia odczytały: P. Beata Malska i P. Małgorzata Kaczmarek - nauczyciele języka polskiego.
zdjęcia
1 września 2021 r. o godz. 8.30 w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022. W uroczystości uczestniczyła P. Anna Horodyska - Starosta Powiatu Strzelińskiego i P. Małgorzata Stachowiak - inspektor oświaty w Starostwie Powiatowym w Strzelinie. Gości i uczniów powitała dyrektor szkoły P. Beata Kudła, która otwierając nowy rok szkolny życzyła wszystkim uczniom, aby ten rok był rokiem owocnej pracy i wysokich wyników w nauce. Uczniom klas trzecich F, G, H życzyła zapału i dobrych przygotowań do egzaminów zewnętrznych, by wyniki matury były nie tylko satysfakcjonujące, ale by były także przepustką na wymorzone uczelnie i szkoły. P. Dyrektor złożyła również życzenia Pani Staroście, by ten rozpoczynający się rok szkolny przyniósł zadowolenie z prowadzenia szkół ponadpodstawowych, mało problemów i dużo radości ze współpracy ze szkołą. Nauczycielom  życzyła, by był to dobry rok spokojnej pracy, a Rodzicom - udanej współpracy ze szkołą i zadowolenia z wyników dzieci. Następnie głos zabrała P. Anna Horodyska. W swojej wypowiedzi życzyła wszystkim spokoju, zadowolenia, przyjemnych chwil w szkole i dużo zdrowia. Pani Starosta przypomniała wszystkim, jak ważne jest dbanie  o zdrowie swoje i innych ludzi, jak ważna jest dezynfekcja, dystans i maseczka oraz podkreśliła wagę szczepień przeciw COVID-19. Dla uczczenia i upamiętnienia wydarzeń z 1 września 1939 r. nauczycielka historii i WOS-u P. Jolanta Burtin przedstawiła uczniom krótki wykład historyczny na temat wybuchu II wojny światowej i jej wpływu na los wielu ludzi. Następnie uczniowie rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami.
zdjęcia

Uwaga  uczniowie!!!
Wpłaty  na  ubezpieczenie w  GENERALI  T.U S.A w  kwocie  63 złotych proszę  wpłacać 
do  15 października 2021 roku   w  sekretariacie  szkoły.
 
Kiermasz podręczników w naszej szkole odbędzie się :

9 i 10 września (czwartek, piątek) klasy drugie mogą sprzedać podręczniki klasom pierwszym

13 i 14 września (poniedziałek, wtorek) klasy trzecie mogą sprzedać podręczniki klasom drugim

we wszystkie dni kiermasz odbędzie się po 3, 4, 5 lekcji

Ze względu na zagrożenie epidemiczne bardzo prosimy trzymać się wyznaczonych terminów!!!!

Opiekunki SSU
Jolanta Burtin
Beata Malska
 
Pismo do Uczniów i Rodziców w sprawie szczepień
pismo
   
4 września o godz. 11.00 w czytelni Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie będziemy czytać „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Do udziału w „Narodowym Czytaniu” zaprasza Zarząd Powiatu w Strzelinie.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 
Zapraszamy do lektury wywiadu z p. Romanem Kowalczykiem Dolnośląskim Kuratorem Oświaty.

Wywiad został opublikowany na łamach Gazety Wrocławskiej w dniu 1 września br.
link
Zachęcamy do zapoznania się z listem Ministra Edukacji i Nauki do dyrektorów, nauczycieli i uczniów.
list
Uwaga!
Uroczyste rozpoczęcie
roku szkolnego 2021/2022
  odbędzie się 
1 września (środa) 2021 r. o godz. 8.30
w sali gimnastycznej
Zapraszamy.


  
Przypominamy o obowiązku zachowania w szkole zasad reżimu sanitarnego - noszeniu maseczki, zachowaniu odległości co najmniej 1,5 m, dezynfekcji rąk oraz posiadaniu własnego długopisu.
 
Szanowni Państwo!
W związku z planowaną przez MZ, GIS i MEiN akcją szczepień dzieci i młodzieży przeciw Covid-19 w szkołach zapraszamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi przekazanymi do każdej placówki edukacyjnej.
zobacz
Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,
prosimy o zapoznanie się z wytycznymi MEiN, GIS i MZ na nowy rok szkolny.
zobacz