Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Gimnazjum Dwujęzyczne
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Gimnazjum Dwujęzyczne
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
Wydarzenia z poprzednich miesięcy znajdują się w zakładce   Archiwum
(kliknij aby wejść)
Uwaga!
Aby mieć pewność, że oglądasz najświeższą wersję aktualności odśwież stronę klawiszem F5.

październik / listopad 2017

18 listopada 2017 r. klasy II naszej szkoły bawiły się na zabawie półmetkowej w restauracji Ambrozja. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
zdjęcia
   
Uwaga!
Dnia 20.11.2017r. od godz. 12.00 do 15.00 w auli szkolnej odbędzie się konferencja na temat "Dziedzictwa Kresów". Organizatorem spotkania jest DODN we Wrocławiu oraz Starostwo Powiatowe w Strzelinie.
Na konferencję zapraszamy uczniów klasy II B i III B oraz zainteresowanych nauczycieli historyków i polonistów.
 
Uwaga!
Dnia 22.11.2017r. w sali 108 odbędą się zajęcia na temat samorządu terytorialnego, które poprowadzi Pełnomocnik Marszałka ds. Młodzieży z Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu Krystian Ulbin.

Spotkania z uczniami odbędą się wg grafiku:
3 godz. lekcyjna - klasa IIIg
4 godz. lekcyjna - klasa IIg
5 godz. lekcyjna - I c
 
15 listopada 2017r, w na naszej sali gimnastycznej odbyły Eliminacje powiatowe chłopców w piłce siatkowej w ramach Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży. Nasi chłopcy zajeli pierwsze miejsce. Gratulujemy !!!!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, a wkrótce filmu.

zdjęcia
15 listopada br w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki - przedmioty Przedmioty humanistyczne. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć. Film wkrótce.
zdjęcia
Dnia 14.11.2017r. 25-osobowa grupa z ZSO Strzelin wraz z opiekunami nauczycielkami  wychowania fizycznego, udała się na mecz 1 ligi siatkówki mężczyzn do Kędzierzyna-Koźla. Rozgrywany był mecz pomiędzy Zaksa Kędzierzyn Koźle,  a Indykpol AZS Olsztyn.
Mecz był zacięty i skończył się wynikiem 3:2 dla Zaksy.
Niewątpliwie atmosfera na trybunach była świetna. Klub kibica Zaksy dopingował swój klub bez wytchnienia,  angażując wszystkich pozostałych sympatyków drużyny z Kędzierzyna Koźla. Niezapomniane przeżycia z hali sportowej sprawiły, że uczniowie jednogłośnie wyrazili swoją chęć do brania udziału w takich widowiskach sportowych.
zdjęcia wieczorem
Zachęcamy do obejrzenia meczu finałowego pomiędzy ZSO Strzelin, a CKZiU Strzelin. Były to eliminacje powiatowe dziewcząt w piłce siatkowej w ramach Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży.
Mecz został rozegrany na sali gimnastycznej ZSO Strzelin 13 listopada 2017r.
film
14 listopada br w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki - przedmioty przyrodnicze. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć. Film wkrótce.
zdjęcia
Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z przedstawicielami młodzieżowego miniprzedsiębiorstwa "RINKO, które powstało w ramach programu "Otwarta Firma". Klasa II D - biznesowo-lingwistyczna realizuje innowację pedagogiczną "Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo".
wywiad
Komenda Powiatowa Policji organizuje konkurs "Babciu nie oddawaj pieniędzy - to nie akcja policyjna!" na film (3 min. spot reklamowy) zaadresowany do seniorów, nawołujący do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w zakresie oszustw popełnianych na rzecz osób starszych.
Nagrody:
-wizyta w Teatrze Muzycznym Capitol - dla całej klasy;
-wizyta w Humanitarium oraz w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocłąwiu w Referacie Psów Służbowych
Konkurs trwa od 30.10 - 13.02.2018r.
Wszystkie informacje wraz z regulaminem - na stronie internetowej Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty
 
13 listopada 2017r, w na naszej sali gimnastycznej odbyły Eliminacje powiatowe dziewcząt w piłce siatkowej w ramach Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży. Nasze dziewczyny zajęły pierwsze miejsce. Gratulujemy !!!!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, a wkrótce filmu.
zdjęcia
Zachęcamy do obejrzenia apelu z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, który został przygotowany przez klasę II D. 9 listopada 2017
film
Zapraszamy do obejrzenia ostatniego odcinka z wideo relacji pierwszej edycji akcji charytatywnej Strzelin Express, który odbył się 24 września 2017 r. w Strzelinie i jego okolicy.
film
W tym roku szkolnym po raz pierwszy nasi uczniowie biorą udział w Warsztatach Chemicznych organizowanych przez Uniwersytet Wrocławski. Są  to zajęcia dla szkół, podczas których grupy realizują cykl doświadczeń wybranych przez opiekunów (nauczycieli) z dostępnego katalogu doświadczeń opracowanych przez dydaktyków Wydziału Chemii, zgodnych z wymogami nowej reformy programowej.
więcej + zdjęcia
Delegacja z naszej szkoły brała udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości 11 listopada.
zdjęcia
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z przebiegu Święta Biblioteki w LO Strzelin.
film
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z przebiegu Drużynowego Turnieju Szachowego, który odbył się
9 listopada 2017 w Strzelinie.
film
6 listopada 2017 r. odbyły się eliminacje szkolne 41. Olimpiady Języka Niemieckiego.
Największą ilość punktów zdobył Daniel Floszmann z kl. IIIe
Gratulujemy
 
WYJAZD NA MECZ !!

DNIA 14.11.2017 ROKU (wtorek) ODBĘDZIE SIĘ WYJAZD DO KĘDZIERZYNA- KOŹLA NA MECZ I LIGI SIATKÓWKI, ZAKSA  KĘDZIERZYN KOŹLE - INDYKPOL AZS OLSZTYN. KOSZT WYJAZDU 35 ZŁ.
ZBIÓRKA O GODZINIE 16.00 PRZY STACJI BENZYNOWEJ ORLEN. POWRÓT OK. GODZ. 23.00

OBOWIĄZUJĄ ZGODY OD RODZICÓW.
Justyna Markowska
 
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego wywiadu z Andrzejem Sobolewskim - wieloletnim szachistą, organizatorem turniejów szachowych. Rozmowa miała miejsce podczas Drużynowego Turnieju Szachowego w Strzelinie 9 listopada 2017. Rozmowę przeprowadził Karol Knopik, uczeń klasy III A.
wywiad
Dnia 9 listopada br miało miejsce podpisanie umowy najmu pomieszczenia szkolnego pomiędzy Dyrekcją naszej szkoły a firmą RINKO - mikroprzedsiębiorstwem młodzieżowym działającym w ramach programu "Otwarta Firma"
zdjęcia
W dniu 09.11.2017 r. w auli Szkoły Podstawowej Nr 3 w Strzelinie odbył się Drużynowy Turniej Szachowy
Bardzo dobrze wypadły nasze drużyny zajmując w klasyfikacji drużynowej Gimnazjów I i II miejsca.
W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych  drużyny LO zajęły również I i II miejsca.
Zwycięskie drużyny awansowały do finału Strefy Wrocławskiej Gimnazjady i Licealiady Młodzieży.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
zdjęcia
9 listopada br obchodziliśmy ŚWIĘTO BIBLIOTEKI. Tradycyjnie już najważniejszym punktem programu jest konkurs czytelniczy: "Zostań mistrzem pięknego czytania".
zdjęcia
9 listopada br w naszej szkole odbył się apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Apel przygotwany został przez klasę IID.
zdjęcia
Dnia 8 listopada 2017 roku uczniowie klas IB i IIB  wzięli udział w niezwykłej lekcji wiedzy o społeczeństwie, która odbyła się w Sali Obrad Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się ze strukturą samorządu terytorialnego w Polsce oraz funkcjonowaniem samorządu na przykładzie województwa dolnośląskiego. Edyta Kramarz
zdjęcia
Dnia 08.11.2017r nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali  zawody sportowe o tytuł Mistrza Gimnazjum Dwujęzycznego w piłce siatkowej.
Rywalizowały ze sobą dziewczęta klasy  II GD  na  III GD,  chłopcy z II GD na III GD oraz składy mieszane klasy II GD na III GD. We wszystkich  trzech kategoriach lepsi okazali się uczniowie klasy II GD, choć rywalizacja chłopców okazała się bardzo zacięta.  Również o zwycięstwie składów mieszanych zadecydował dopiero trzeci set.
Mecze rozegrały się na wysokim poziomie, a kolejne emocje sportowe uczniowie zaznają na zawodach powiatowych szkół gimnazjalnych w piłce siatkowej.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, uczestnikom zawodów dziękujemy, a wszystkim życzymy dalszych sukcesów sportowych.
zdjęcia
Uwaga!
XXIII KONKURS TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZY O ZIEMI STRZELIŃSKIEJ

Etap szkolny odbędzie się 15 listopada 2017 roku.
Uczniowie chętni do wzięcia udziału w konkursie proszeni są o pilne zgłoszenie się do Pani Małgorzaty Kozłowskiej- Bojdy sala 302.
Celem szkolnego etapu jest wyłonienie:
. 3 przedstawicieli Gimnazjum Dwujęzycznego w Strzelinie,
. 3 przedstawicieli liceum Ogólnokształcącego w Strzelinie,
Zwycięzcy szkolnego etapu będą reprezentować ZSO w Strzelinie w etapie powiatowym w dniu 15 grudnia 2017r.
 
Wyjazd na mecz I ligii siatkówki!
ZAKSA KĘDZIERZYN - KOŹLE : INDYKPOL AZS OLSZTYN
Wyjazd 14 listopada o godz.16.00. Całkowity koszt - 15 zł. Zapisy u nauczyciela wychowania fizycznego Justyny Markowskiej
 
Zachęcamy do obejrzenia relacji ze ślubowania uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Strzelinie i apelu na cześć patronki naszej szkoły. Apel przygotowała klasa II A.
film
9 listopada (czwartek) odbędą się warsztaty dla maturzystów dotyczące twórczego i efektywnego uczenia się. Zajęcia poprowadzą pracownicy partnerskiej uczelni - Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu
Harmonogram spotkań
W listopadzie w naszej szkole odbędą się warsztaty profilaktyczne dla uczniów  na temat  zaburzeń odżywiania w ramach kampanii społecznej "TU NIE CHODZI O JEDZENIE".
Harmonogram spotkań
Zapraszamy do obejrzenia szóstego odcinka z wideo relacji pierwszej edycji akcji charytatywnej Strzelin Express, który odbył się 24 września 2017 r. w Strzelinie i jego okolicy.  Kolejny odcinek wkrótce.
film
Dnia 2 listopada br. klasa II d uczestniczyła w szkoleniu z reklamy i marketingu, organizowanym w ramach projektu "otwarta firma". W zwiazku z tym, że zakladamy młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo, naszym konsultantem biznesowym zgodziła się zostać Pani Joanna Wojtczak-właściciel firmy PROVO i specjalista ds. wizerunku firmy. Tym samym zaszczyciła nas swoją obecnością i podzieliła się z nami szeroką wiedzą biznesową.
zdjęcia
film
KONKURS JĘZYKA  NIEMIECKIEGO dla gimnazjalistów ELIMINACJE  SZKOLNE
PIĄTEK  17 listopada 2017 w  godz. 10.oo - 11.3o
szkolny koordynator: Jolanta Ławik
 
Uwaga!

Dnia 09.11.2017r. o godz. 9.00 w auli odbędzie się apel z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości.
W uroczystości biorą udział wszyscy uczniowie klas pierwszych i drugich liceum, klasa trzecia gimnazjum oraz przedstawiciele klas trzecich liceum (po trzy osoby z każdej klasy) z nauczycielami, którzy mają zajęcia        w tym czasie. Podczas apelu obowiązuje strój galowy.
 
Uwaga! KONKURS!

"KLUB  TALENT" ogłasza 10 listopada 2017 o godzinie 10.00  w sali widowiskowej  Strzelińskiego Ośrodka Kultury odbędzie się  KONKURS PIEŚNI I PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH
Wyciąg niektórych punktów z regulaminu:

OKonkurs ma charakter otwarty
OW konkursie mogą brać udział osoby indywidualne oraz zespoły
OCzas trwania występu poszczególnych uczestników - maks. 3 min.
OUdział w konkursie należy zgłaszać w SOK telefonicznie lub osobiście do dnia 6.11.2017r.

Pełny regulamin u Pani Małgorzaty Kozłowskiej-Bojdy. 

Uczniowie, którzy chcą wziąć udział proszeni są o zgłoszenie się do Pani Małgorzaty Kozłowskiej-Bojdy  w Sali 302 najpóźniej w poniedziałek  6.11.2017 do 5 lekcji.
 
OLIMPIADA JĘZYKA  NIEMIECKIEGO ELIMINACJE  SZKOLNE
PONIEDZIAŁEK  06 listopada 2017 sala  207 w  godz. 10.oo - 11.3o
szkolny koordynator: Jolanta Ławik
 
Uwaga! KONKURS!

"KLUB  TALENT" ogłasza XXVIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Licealisty "WYBRYK"

Organizowany przez Liceum Ogólnokształcące nr III we Wrocławiu Konkurs odbędzie się 24 listopada 2017r. o godz. 16.30

Oceniane będzie wykonanie piosenki, dojrzałość wokalna,
aranżacja muzyczna.

"Wykonawcy wyślą do 13 listopada 2017r. , na maila zgłoszenie wzięcia udziału w przeglądzie, nagranie utworów / forma dowolna/, kt,ore zamierzają zaprezentować w czasie przeglądu oraz wypełnią ankietę https://goo.gl/NgH65v   dostępną na stronie facebookowej Wybryku jak i na stronie http://wybryk.lo3.wroc.pl/ . Wyłoniona komisja oceni wartość artystyczną. Jakość techniczna nagrania nie będzie miała wpływu na wyłonienie uczestników koncertu finałowego. Wszyscy wykonawcy do 16.11.2017r. zostaną powiadomnieni o wynikach eliminacji. Jury wybierze najciekawszych artystów, którzy zostana zaproszeni do wzięcia udziału w części koncertowej."
   
Organizator:
Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu
50-209 Wrocław ul. Składowa 5
Tel. 721 281 188
www.lo3.wroc.pl
e-mail:wybryk@lo3.wroc.pl
https://www.facebook.com/opplwybryk.
Sprawy najważniejsze reguluje regulamin przeglądu.

Uczniowie, którzy chcą wziąć udział proszeni są o zgłoszenie się do Pani Małgorzaty Kozłowskiej-Bojdy  w Sali 302 do 10.11.2017r.
 
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego wywiadu z Kingą Sławkowską - uczennicą klasy IB, zawodniczką, która została powołana do kadry narodowej Taekwondo.
wywiad
Uwaga!

Dnia 07.11.2017r. o godz. 14.20 w sali 109 odbędzie się zebranie RADY PEDAGOGICZNEJ.
Skrócone zostaną następujące godziny lekcyjne:
5. 11.40 - 12.15
6. 12.20 - 12.55
7. 13.00 - 13.35
8. 13.40 - 14.15
 
23 .10. 17 r. przeprowadzone zostało Szkolne Dyktando - Mistrz Ortografii, w którym wzięli udział uczniowie klas I - III liceum. Jury konkursu - S. Laszczyńska, M. Mróz- Pacia - wyłoniło 13 finalistów .

1. Adrianna Chodzyńska  - klasa I  D
2. Faustyna Wojnarowska - klasa II A
3. Wiktoria Szmidt      - Klasa  I D
4. Klaudia Mysior       - klasa  II A
5. Bartosz Pauczuk      - klasa II B
6. Jagoda  Bąk          - klasa  IIA
7. Paulina Szewczyk     - klasa III B
8. Aleksandra Skorupska - klasa  III A
9. Anna Bielecka        - klasa III A
10. Natalia  Gondek     - klasa III B
11. Aleksandra Zawisza  - klasa I A
12. Natalia  Kasaraba   - klasa I A
13. Aleksandra Onyszkiewicz - klasa III B

oraz  6 laureatów , którzy będą reprezentować  szkołę podczas eliminacji powiatowych.

1. Adrianna Chodzyńska  - klasa I D
2. Faustyna Wojnarowska - klasa II A
3. Wiktoria Szmidt      - klasa I D
4. Klaudia Mysior       - klasa II A
5. Bartosz Pauczuk      - klasa II B
6. Jagoda  Bąk          - klasa  II A

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.
 
Zdolny Ślązak Gimnazjalista

Miło nam poinformować, że do etapu powiatowego konkursu zostali zakwalifikowani następujący uczniowie:

- Jakub Dziadzio - blok humanistyczny;
- Bernard Pluta, Szymon Jóźwiak - blok matematyczno-fizyczny;
- Szymon Czupyk - blok przyrodniczy

Gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie powiatowym!
 
Zapraszamy do obejrzenia wideo relacji z przebiegu finału Powiatowego Konkursu Ekologicznego "Skarby Przyrody Powiatu Strzelińskiego".
Prace wszystkich uczestników konkursu dostępne są pod adresem: https://webowadbp-strzelin.wixsite.com/skarbyprzyrody
film
ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

OBCHODY ŚWIĘTA BIBLIOTEKI PRZENIESIONE ZOSTAŁY NA DZIEŃ 9 LISTOPADA 2017 R.
 
Uwaga czytelnicy!
Szkoła nasza została zgłoszona do pierwszej edycji projektu "Upoluj swoją książkę", dzięki któremu uczniowie szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.

Plakaty z informacją o projekcie umieszczone zostały przy wejściu do szkoły, na drzwiach czytelni, na tablicy z gazetką o Święcie Biblioteki.  Na plakatach znajdują się kody QR, które wystarczy zeskanować przy pomocy smartfona, żeby otrzymać dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Akcja trwa od 2 - 30 listopada br.
 
30 października 2017 odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego.
zdjęcia
film wkrótce
30 października 2017 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Strzelinie odbył się uroczysty finał Powiatowego Konkursu Ekologicznego "Skarby Przyrody Powiatu Strzelińskiego". Organizatorem konkursu była Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu Filia w Strzelinie przy udziale Starostwa Powiatowego w Strzelinie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy wzięli udział w dwóch kategoriach: literackiej i plastycznej. Laureatami konkursu zostali : Wiktoria Mysior ID, Mariola Staroń IIB- kategoria literacka i Szymon Czupyk IIGD - kategoria plastyczna. Uczniów do konkursu przygotowały nauczycielki języka polskiego i plastyki. Kategoria literacka - Magdalena Mróz-Pacia i Stanisława Laszczyńska, plastyczna -  Bożena Krzesaj.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
zdjęcia
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej wideo relacji z przebiegu zawodów w biegach, które miały miejsce
w Parku Miejskim w Strzelinie w ramach Jesiennych Biegów Przełajowych.
film
Dnia 26.10.2017 w parku miejskim w Strzelinie odbyły się jesienne biegi przełajowe dzieci i młodzieży. ZSO reprezentowało 33 uczniów ( 20 osób z LO oraz 13 osób z GD). Gimnazjaliści startowali na dystansie 1200m, a uczniowie szkół średnich na 2000m.
Wśród naszych uczniów najlepiej wypadły dziewczęta w kategorii szkół średnich roczniki 2001-1999.
Aż 3 miejsca na podium zajęły uczennice klas II LO tj. I miejsce zajęła Kamila Ferenc, II miejsce zajęła Wiktoria Fuławka, a III miejsce przypadło Weronice Kliś.
Również w kategorii szkół średnich chłopców w roczniku 2001-1999 na III miejscu uplasował się nasz uczeń Jakub Dąbrowa.
Wysokie 5 miejsce w kategorii gimnazjum rocznik 2003 zajął Kamil Matusiewicz, a 6 miejsce Szymon Czupyk.
Jako szkoła ponadgimnazjalna otrzymaliśmy puchar za zdobycie II miejsca.
Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie dziękujemy za udział w zawodach, a zwycięzcą gratulujemy sukcesów.
zdjęcia
UWAGA!
DNIA 31.10.2017r. (WTOREK) ODBĘDĄ SIĘ  W SZKOLE  SESJE FOTOGRAFICZNE (ZDJĘCIA KLASOWE, INDYWIDUALNE LUB Z PRZYJACIÓŁMI) DLA WSZYSTKICH KLAS.  ZDJĘCIA WYKONANE ZOSTANĄ PRZEZ FOTOGRAFA ZAKŁADU FOTOGRAFICZNEGO EWANGARDA Z ZIELONEJ GÓRY.

HARMONOGRAM SESJI:

GODZINA LEKCYJNA KLASY
1. I A i IC i ID
2. I B i III A
3. II D i III E
4. III GD i II C
5. II GD i  III B
6. III C i  III D
7. II B
i II A
 
Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły, które mają talent w rysowaniu, malowaniu, pisaniu czy innych umiejętnościach do pokazania swoich prac szkolnej społeczności za pośrednictwem naszej szkolnej strony internetowej.
Już dziś można podziwiać prace Natalii Jurczyńskiej z klasy II D. Gorąco polecamy !!!
prace Natalii
Lista uczestników  Olimpiady Języka Niemieckiego 2017/ 2018

Purchała Michał - Ia
Obrocki Szymon- IIc
Przypadło Błażej- IIc
Onyszkiewicz Barbara- IIIa
Onyszkiewicz Aleksandra- IIIb
Rozpędowska Sara- IIIb
Floszmann Daniel -IIIe
Orzechowska Sara- IIIe

Eliminacje szkolne - odbędą się dnia 6 listopada 2017 r. w godz. 10.00 - 11.30
Czas trwania eliminacji: 2 godziny lekcyjne (90 minut).
Szczegółowe informacje na temat Olimpiady znajdują się na stronie: www.ojn.wsjo.pl

 
Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych oraz apel z okazji Święta Szkoły odbędzie się 30.10.2017r.
o godzinie 10.00 w auli szkolnej.

W uroczystości udział biorą klasy I  z wychowawcami, klasy II LO i GD z nauczycielami, którzy mają zajęcia z uczniami w tym czasie, klasa III GD oraz przedstawiciele klas III LO (po 3 osoby z każdej klasy wyznaczone przez wychowawców).

Podczas uroczystości obowiązuje strój galowy!
 
Jesienne biegi przełajowe dzieci i młodzieży
Dnia 26.10 (czwartek) na stadionie miejskim w Strzelinie odbędą się biegi przełajowe dzieci i młodzieży szkolnej.
Dystanse:
Młodzież gimnazjalna, roczniki 2002,2003 startuje na dystansie 1200m.
Młodzież licealna, roczniki 2001-1998 startuje na dystansie 2000m.
Start zawodów o godzinie 11 00.
Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się u  nauczycieli wychowania fizycznego.
 
21 października 2017r odbyła się uroczysta inauguracja projektu Młody Chemik Eksperymentuje.
Już tradycyjnie, od kilku lat, nasza szkoła współpracuje z Politechniką Wrocławską biorąc udział w tym projekcie.

W tym roku szkolnym na zajęcia laboratoryjne w Instytucie Chemii PW zapisało się pięciu licealistów z klasy 2A:
Wiktoria Chłoń, Maciej Grochalski, Klaudia Mysior, Faustyna Wojnarowska, Aleksandra Ziółkowska
oraz trzech gimnazjalistów z klasy 3g: Emilia Drozdowska, Julia Kowalska, Zuzanna Machalska.
Wszystkim uczestnikom projektu życzymy najwyższych wyników z kolokwiów i egzaminów końcowych!!!
zdjęcia
Zapraszamy do obejrzenia czwartego odcinka z wideo relacji pierwszej edycji akcji charytatywnej Strzelin Express, który odbył się 24 września 2017 r. w Strzelinie i jego okolicy.  Kolejny odcinek wkrótce.
film
UWAGA!
DNIA 25.10.2017r. O GODZ.13.20 W AULI ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO WE WROCŁAWIU, KTÓREGO CELEM JEST PRZEDSTAWIENIE OFERTY EDUKACYJNEJ
UCZELNI. NA SPOTKANIE ZAPRASZAM UCZNIÓW KLAS TRZECICH LICEUM.
 
W tym tygodniu na wycieczce w Karpaczu była także klasa I D.
zdjęcia
Zachęcamy do przeczytania ciekawego artykułu na temat mało znanych faktów z życia patronki naszej szkoły Marii Skłodowskiej-Curie. Zdziwicie się :).
artykuł
Klasa I B i I C  przesyłają pozdrowienia z wycieczki do Karpacza, a wraz z nimi parę zdjęć :)
zdjęcia
Uwaga konkurs plastyczny!

Uzdolnionych plastycznie uczniów zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na komiks do ulubionej książki, który odbędzie się podczas Święta Biblioteki  w dniu 31.10.2017 r.
Zgłoszenia przyjmowane są w bibliotece do 27.10.2017 r.       
Najładniejsze prace zostaną wyeksponowane w holu szkoły i zamieszczone  na stronie internetowej.
Zwycięzcy otrzymają punkty dodatnie z zachowania.
Zapraszamy!
 
Uwaga konkurs!

W związku ze zbliżającym się Świętem Biblioteki Szkolnej (31.10.2017 r.) zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na hasło lub wiersz promujący bibliotekę szkolną, czytanie. Zgłoszenia przyjmowane są w bibliotece do 27.10.2017 r.
Najciekawsze utwory zostaną wyeksponowane w gablocie przed biblioteką i zamieszczone na stronie internetowej szkoły.
Zapraszamy!
 
Szanowni Państwo Kierowcy!
W związku z regularnym parkowaniem aut na drodze przeciwpożarowej (droga wewnętrzna od ul. Pocztowej) informuję wszystkich o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego i stosowania się do znaków drogowych. Proszę o niezastawianie wjazdu na boisko szkolne dla Straży Pożarnej. Informuję także, że wobec kierowców, którzy nie dostosują się do zakazu parkowania na drodze przeciwpożarowej, zostaną wyciągnięte konsekwencje.
O zastawianiu drogi przeciwpożarowej informowana będzie Policja i Straż Miejska.

Dyrektor szkoły
Beata Kudła
 
Droga Młodzieży,
pragnę zaprosić uczniów naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących do udziału w II edycji "Warsztatów kreatywnego pisania", które ponownie przeprowadzi nasz Absolwent P. Jarosław Dudycz. Warsztaty zaplanowano na miesiąc luty, lecz choć mamy jeszcze zapas czasu, chciałabym już dziś poinformować Was o kolejnej edycji spotkania, a także zaprosić do udziału w warsztatach.  Wszystkich zainteresowanych proszę o zgłaszanie się do swoich nauczycieli języka polskiego do końca października.
Dyrektor szkoły
Beata Kudła
 
Zapraszamy do obejrzenia relacji z otrzęsin klas pierwszych, które miały miejsce 13 października 2017 w auli szkolnej.
film
Zapraszamy do obejrzenia trzeciego odcinka z wideo relacji pierwszej edycji akcji charytatywnej Strzelin Express, który odbył się 24 września 2017 r. w Strzelinie i jego okolicy.  Kolejny odcinek wkrótce.
film
13 października odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączony z otrzęsinami klas pierwszych. Zdjęcia w galerii.
zdjęcia
film
(część oficjalna)
12 października br.  dyrekcja naszej szkoły wraz z Państwową Strażą Pożarną przeprowadziła próbną ewakuację szkoły.
zdjęcia
film
41. OLIMPIADA JĘZYKA  NIEMIECKIEGO
Eliminacje szkolne odbędą się dnia 3 listopada 2017 r.  o godz. 10.00. Czas trwania: 2 godziny lekcyjne.
Proszę zgłaszać się do środy 25.10.2017 u swoich nauczycieli, poprzez dziennik elektroniczny lub do koordynatora Jolanty Ławik, sala 213.
Szczegółowe informacje na temat Olimpiady znajdują się na stronie: www.ojn.wsjo.pl
 
Konkurs "Multitest z chemii 2017" odbędzie się 17 października 2017r.  (wtorek) o godzinie 1045
Zapraszamy do udziału w konkursie uczniów gimnazjum.
 
Konkurs zDolny Ślązak Gimnazjalista

Blok humanistyczny - 18.10.2017r.
Blok matematyczno - fizyczny - 19.10.2017r.
Blok przyrodniczy - 20.10.2017r.

Konkurs odbędzie się w wyznaczonych dniach w auli szkolnej. Każdy konkurs rozpoczyna się o godzinie 10:00 i trwa 60 minut. Zgłoszeni uczniowie proszeni są o przybycie do auli wraz z rozpoczęciem 3 lekcji.
 
Cała klasa 3b,  5 października br. pod opieką Pań Małgorzaty Bodak i Jolanty Burtin, obserwowała przebieg dwóch rozpraw sądowych w Strzelińskim Sądzie Rejonowym, w ramach innowacji z podstaw prawa. Ten dzień był przez nas długo wyczekiwany.
więcej
Zapraszamy do obejrzenia drugiego odcinka z wideo relacji pierwszej edycji akcji charytatywnej Strzelin Express, który odbył się 24 września 2017 r. w Strzelinie i jego okolicy.  Kolejny odcinek wkrótce.
film
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Wojciechem Dąbrowskim - aktorem, reżyserem i dyrektorem teatru Komedia. Rozmowa miała miejsce 5 października  2017 r.  w Strzelińskim Ośrodku Kultury po spektaklu "Boeing Boeing".
Jest to już 22. odcinek programu z cyklu "Rozmawiamy z artystami". Wywiad przeprowadziła nasza uczennica - Joanna Kudła.
wywiad
9 września na długo pozostanie w pamięci absolwentów Liceum Ogólnokształcącego roku 1980.
Po 37 latach spotkaliśmy się znowu, nieco inni, zmienieni, jedni poważniejsi, inni roześmiani - tak jakby to było dzisiaj na szkolnym korytarzu.
więcej
Stowarzyszenie  Hospicjum Domowe Nadzieja w Strzelinie od wielu lat organizuje akcje sadzenia żonkili " POLA NADZIEI". Uczniowie  naszej szkoły zorganizowali zbiórkę cebulek tych pięknych wiosennych kwiatów, a  klasa Ia  wraz z przedstawicielami innych szkół uczestniczyła w dniu 4 października 2017 r.w uroczystym sadzeniu żonkili na rabacie przed Gospodarczym Bankiem Spółdzielczym.
zdjęcia
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy na apel, który odbędzie się 13.10.17r. (piątek) o godz. 9.00 w auli. Podczas uroczystości przygotowanej przez uczniów klasy II GD odbędą się „otrzęsiny” uczniów klas pierwszych.
 
4 września br w wyniku głosowania wybrano Przewodniczącego Szkolnego Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018. Został nim Karol Lejczak z klasy IIB. Reszta wyników w zakładce SAMORZĄD. więcej
Uwaga!

Dnia 05.10.2017r. o godz. 14.30 w sali 109 odbędzie się zebranie RADY PEDAGOGICZNEJ.
Skrócone zostaną następujące godziny lekcyjne:
5. 11.40 - 12.15
6. 12.20 - 12.55
7. 13.00 - 13.35
8. 13.40 - 14.15
 
Uwaga !!!
Konkurs stypendialny "Cambridge cLASs" skierowany do najzdolniejszych uczniów klas 1. szkół ponadgimnazjalnych.
więcej
Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka z wideo relacji pierwszej edycji akcji charytatywnej Strzelin Express, który odbył się 24 września 2017 r. w Strzelinie i jego okolicy.  Kolejny odcinek wkrótce.
film
Wyniki wyborów na przedstawicieli uczniów do Rady Szkoły w roku szkolnym 2017/2018 w Zespole Szkół Ogólnokształcących  w Strzelinie

1. Michał Poniewierski kl. IIc - 61 głosów
2. Patryk Pawłowski kl. IIb - 51 głosów
3. Michał Szczerek kl. Id - 32 głosy
4. Klaudia Sucharska kl. Ia - 28 głosów
5. Martyna Harhala kl. IIa - 21 głosów
6. Filip Gaj kl. Ic - 11 głosów
7. Mateusz Mostowski kl. IId - 2 głosy


Przedstawicielami uczniów w Radzie Szkoły zostali:
Michał Poniewierski
Patryk Pawłowski
Michał Szczerek
 
Uwaga!
Próbne egzaminy maturalne (z wyd. OPERON) odbędą się w terminie: 21. - 24.11.2017r.
Opłata za arkusze egzaminacyjne to 11 zł od ucznia.

Próbne egzaminy gimnazjalne  (z wyd. OPERON) odbędą się w terminie: 05. - 07.12.2017r.
Opłata za arkusze egzaminacyjne to 10 zł od ucznia.

Prosimy wychowawców/skarbników klasowych o zebranie pieniędzy:
- w klasach maturalnych - do 06.10.17r.
- w klasie III g - do 13.10.17r.
 
UWAGA !!!
Rada Samorządu Uczniowskiego ogłasza w dniu 04 października 2017r. wybory na Przewodniczącego Szkolnego Samorządu Uczniowskiego.

KAMPANIA WYBORCZA kandydatów na Przewodniczącego Szkolnego Samorządu Uczniowskiego trwać będzie od wtorku - 26.09.2017 do poniedziałku - 02.10.2017
 
OLIMPIADA   MATEMATYCZNA JUNIORÓW
Część testowa Olimpiady Matematycznej Juniorów odbędzie się 28 września (czwartek), na 2 -3 lekcji, w sali 305. Zgłoszeni uczniowie klasy II g i III g proszeni są o zapoznanie się z wytycznymi dla uczestnika oraz dostarczenie oświadczenia.
 
Rada Szkolnego Samorządu Uczniowskiego ogłasza w dniu 29 września 2017r. wybory uzupełniające trzech przedstawicieli uczniów do Rady Szkoły.
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszej edycji Strzelin Express.
zdjęcia
Zapraszamy do obejrzenia trailera z wideo relacji pierwszej edycji Strzelin Express, który odbył się 24 września 2017 r. w Strzelinie i jego okolicy.  Cały materiał wkrótce :)
Serdecznie gratulujemy Pani Justynie Markowskiej i Panu Michałowi Bieńkowi, którzy zajęli PIERWSZE MIEJSCE !!!!!
trailer
W dniach 20 i 21  września uczniowie  kl. kl. II B i III B  ( dziennikarskie )  wraz ze swoją nauczycielką , S. Laszczyńską  złożyli wizytę  w redakcji " Słowa  Regionu ".
Z uczniami spotkał się redaktor naczelny  gazety , pan  Andrzej Kaczmarek , który w przystępny i interesujący sposób   przybliżył strukturę redakcji pisma, omówił rolę, jaką odgrywa w środowisku niezależna gazeta lokalna.
Uczestnicy tej niecodziennej lekcji dowiedzieli się o pracy kolegium redakcyjnego, skąd dziennikarze czerpią tematy, obejrzeli makietę gazety.
P. Andrzej Kaczmarek wspomniał o etyce dziennikarskiej, prawie prasowym, gatunkach dziennikarskich, które najczęściej goszczą na łamach Słowa  Regionu, zwrócił uwagę na ważną rolę redaktora naczelnego, który odpowiedzialny jest za wydanie gazety, chętnie i szczegółowo odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów .
Wizyta w redakcji była niezwykle ciekawa i pasjonująca, dodać należy, iż redaktor naczelny "Słowa Regionu" zadeklarował udostępnienie strony gazety dla naszych uczniów, jeśli będą chcieli podzielić się swoimi poglądami na jej łamach. Wiedza wyniesiona z tego spotkania na pewno będzie
wykorzystana w pracy nad gazetka szkolną.
 
Uwaga !
W zakładce "Dla Rodziców / komunikaty" opublikowane zostały szczegółowe informacje na temat ubezpieczenia na rok szkolny 2017 / 2018.


więcej
19 września br uczniowie klas III udali się wraz z opiekunami na Jesienne Targi Pracy, które zostały zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
zdjęcia
Uwaga!

Dnia 19.09.17r. uczniowie klas trzecich liceum udadzą się do Starostwa Powiatowego na Targi Pracy. Uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się z aktualną sytuacją na rynku, z ofertą dodatkowych szkoleń, kursów i szkół.

Wyjście o godz. 11.00 ,  powrót o 13.00 :
4-6 godzina lekcyjna

klasa III A - Bartosz Kudła, Dorota Wieruszewska
klasa III B - Dorota Drózd-Skorupska, Krystyna Kasowska
klasa III C - Stanisława Laszczyńska, Michał Bieniek
klasa III D - Iwona Filipek, Irena Dobrowolska
klasa III E - Anna Kloc, Agata Ziółkowska

Proszę wychowawców klas o złożenie kart wyjścia z listą obecnych uczniów i podpisami opiekunów.
 
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z liderami zespołu Golec uOrkiestra. Rozmowa miała miejsce 17 września  2017 r.  po koncercie w Parku Miejskim w Strzelinie.  Jest to już 21. odcinek programu z cyklu "Rozmawiamy z artystami". Wywiad przeprowadziła nasza uczennica - Joanna Kudła.
wywiad
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z CLEO  - piosenkarką, autorką tekstów i projektantką mody. Rozmowa miała miejsce 16 września  2017 r.  po koncercie w Parku Miejskim w Strzelinie.  Jest to już 20. odcinek programu z cyklu "Rozmawiamy z artystami". Wywiad przeprowadziła nasza uczennica - Joanna Kudła.
wywiad
Uwaga  uczniowie!!!
Wpłaty  na  ubezpieczenie  AXA w  kwocie  58 złotych proszę  wpłacać  do 
20 października 2017 roku w sekretariacie  szkoły.
 
   
   
Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszają młodzież z całej Polski do udziału w konkursie fotograficznym pt. "Czym jest dla Ciebie Europa?". Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie Państwa Uczniom informacji o projekcie.

Konkurs jest skierowany do dwóch grup wiekowych, podzielonych na kategorie: 13-19 lat oraz 19 lat wzwyż. Jego ideą jest ukazanie, jak młodzi ludzie postrzegają Europę oraz jakie mają doświadczenia z nią związane. Dla autorów najlepszych prac przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Termin nadsyłania prac: 31 październik 2017 r.

Więcej szczegółów o projekcie a także regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej: http://haus.pl/aktualnosci-1235.html oraz na naszym fanpage'u: https://www.facebook.com/haus.gliwice/photos/a.341829062526741.81852.341803579195956/1505702246139411/?type=3&theater
 
Szkolny Samorząd Uczniowski działający w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie ma przyjemność zaprosić wszystkich uczniów oraz absolwentów naszej szkoły  do udziału w corocznym kiermaszu podręczników szkolnych.
13,14,15 września 2017(środa, czwartek, piątek) AULA
Tylko na przerwie po 4 lekcji!
Wszelkie pytania prosimy kierować do członków i opiekunów Szkolnego Samorządu Uczniowskiego
 
Uwaga!
Dnia 13.09.2017r. o godz. 14.20 w sali 109 odbędzie się zebranie RADY PEDAGOGICZNEJ DOTYCZĄCE NADZORU PEDAGOGICZNEGO NA ROK SZKOLNY 2017/18.
Skrócone zostaną następujące godziny lekcyjne:
5. 11.40 - 12.15
6. 12.20 - 12.55
7. 13.00 - 13.35
8. 13.40 - 14.15
 
Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym i życzymy wielu sukcesów i radości !!! zdjęcia z apelu
film
Uwaga!
Uroczysty apel  z okazji rozpoczęcia nauki odbędzie się 4 września o godz. 8.30 w szkolnej sali gimnastycznej.    
Zapraszamy.
 
Uwaga Absolwenci!

Pisemne poprawkowe egzaminy maturalne odbędą się 22 sierpnia 2017 r. o godz. 9.00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie. Prosimy, by stawić się na egzamin 40 min. wcześniej    z dowodem osobistym oraz z dozwolonymi przyborami.
 
Uwaga !!!
Na  początku  września  odbędzie  się  kiermasz podręczników używanych.
Proszę  wstrzymać  się  z  zakupem.
 
23 czerwca br w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.
zdjęcia

film - część oficjalna

film - część artystyczna
Egzaminy poprawkowe dla uczniów z 1 oceną niedostateczną po klasyfikacji rocznej  odbędą się w ostatnim tygodniu ferii letnich - dnia 29.08.2017r.

Egzaminy odbędą się wg grafiku:
- część pisemna - godz. 9.00 - 10.00 , sala: 107
Komisja w składzie:
Magdalena Kwiatkowska - Kłys
Agnieszka Szałajko
Anna Kloc

- część ustna, godz. 10.45 , sala 107
Komisja w składzie:
Magdalena Kwiatkowska - Kłys
Agnieszka Szałajko
Anna Kloc
 
Nasi uczniowie byli w Pradze w ramach Projektu Erasmus+. Zamieściliśmy dziennik z ich pobytu.
dziennik
Wyniki klasyfikacji Gimnazjum (najlepsi uczniowie, frekwencja)
wyniki
Wyniki klasyfikacji Liceum (najlepsi uczniowie, frekwencja)
wyniki
Uwaga!
Uroczysty apel z okazji zakończenia nauki w roku szkolnym 2016/2017  odbędzie się  23 czerwca o godz.8.30 w auli szkolnej.   
Zapraszamy.
 
W galerii zdjęć zamieściliśmy kilka zdjęć z balu na zakończenie gimnazjum.
zdjęcia
Zachęcamy do obejrzenia meczu pomiędzy LO Strzelin a ZS 4 Wałbrzych o pierwsze miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady -  Piłka plażowa dziewcząt 2017.
film