Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024
17 listopada odbył się w naszej szkole drugi dzień Festiwalu Nauki. Drugi dzień Festiwalu poświęcony jest naukom ścisłym. Tradycją naszego Festiwalu Nauki jest organizacja spotkań młodych ludzi z pracownikami naukowymi uczelni wyższych oraz z ciekawymi ludźmi. Gościliśmy dziś w murach naszej szkoły niezwykłych gości z Katedry Mikrosystemów Politechniki Wrocławskiej, z Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Swoją obecnością zaszczycił nas P. Marek Mierzwiński – wicestarosta Powiatu Strzelińskiego oraz P. Małgorzata Stachowiak – inspektor oświaty.

Gościem specjalnym był prof. dr hab. inż. P. Jan Dziuban, który niezwykle interesująco mówił
o miniaturyzacji w kosmosie. Wraz z P. profesorem do szkoły przyjechało 9 pracowników naukowych, który przeprowadzili warsztaty naukowe dla licealistów.

P. dr inż. Damian Nowak (prodziekan ds. studenckich) przedstawił prezentację Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów Politechniki Wrocławskiej. Następnie uczniowie udali się na interesujące warsztaty. Dr hab. inż. Andrzej Sikora (prof. Politechniki Wrocławskiej) zaprosił uczniów na spotkania na temat „Co i jak czuje mikroprocesor?”. Z P.  mgr inż. Grzegorzem Klubińskim i P. mgr inż. Januszem Szydłowskim uczniowie wykonywali proste analogowe układy elektroniczne. Mgr inż. Adam Śliwak wprowadzał uczniów w zagadnienia światłowodów. P. dr inż. Laura Jasińska i mgr inż. Milena Kiliszkiewicz pokazywały różne techniki drukowania elektroniki. O polaryzacji światła opowiadał P. mgr inż. Dariusz Przybylski, a o termografii w podczerwieni – P. mgr inż. Krzysztof Stojek – absolwent naszego Liceum.

Zajęcia były bardzo ciekawe i młodzież z wielkim zaangażowaniem odwiedzała kolejne warsztaty.
Jonathan Dylan Barker  napisał „Bez dzielenia się wiedzą nie byłoby postępu”. Wierzymy, że dzisiejsze spotkania edukacyjne w ramach VI Festiwalu Nauki zaowocują w przyszłości postępem
i dalszym rozwojem nauki i techniki.

Dziękujemy serdecznie wykładowcom z Politechniki Wrocławskiej za dzielenie się z nami wiedzą
i doświadczeniem, za wykłady, warsztaty, zaangażowanie i aktywny udział w VI Festiwalu Nauki. Wierzymy, że nasza współpraca i Państwa obecność na VI Festiwalu Nauki przyczynią się do rozwoju osobistego uczestników Festiwalu.

Dziękujemy P. Krzysztofowi Stojkowi za koordynację i organizację przyjazdu przedstawicieli Politechniki Wrocławskiej do naszej szkoły.  Cieszymy się bardzo, że nasi absolwenci osiągają sukcesy naukowe i wracają do naszej szkoły jako wykładowcy uczelni wyższych J.


VI Festiwal Nauki w LO Strzelin

17 listopada 2021
kliknij na miniaturkę aby przejść do galerii zdjęć
POLITECHNIKA W LICEUM