Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024

Uczniowie gimnazjów odkrywają uroki państw europejskich


16 kwietnia 2013 r. odby
ł się w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie drugi etap Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Szwajcarii. Autorkami i inicjatorkami dwuczęściowego konkursu są nauczycielki języka niemieckiego panie Magdalena Kwiatkowska Kłys i Beata Kudła. W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali test ze znajomości Szwajcarii. Do drugiej części zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów w teście pisemnym. Do drugiej części uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne  wybranego wcześniej tematu. Prezentacje zachwyciły komisję oceniającą wystąpienia gimnazjalistów nie tylko pod względem merytorycznym, ale także pomysłami i swobodą wypowiedzi. Pierwsze miejsce zajęła uczennica Gimnazjum nr 1 w Strzelinie Aleksandra Chorąży, która zaprosiła słuchających na wirtualną wycieczkę po Szwajcarii.  Na drugim miejscu uplasowała się Kinga Bigda z Gimnazjum nr 2 w Strzelinie ze swoją prezentacją na temat słynnych kompozytorów szwajcarskich i z wykonanym przez siebie utworem muzycznym. Trzecie miejsce zdobyła Kamila Sikora z Gimnazjum nr 2 w Strzelinie przedstawiająca najpiękniejsze zabytki Szwajcarii. Uczniów przygotowały do konkursu panie Barbara Zaręba,  Justyna Zając i Karolina Kacperska.  Wszyscy uczniowie otrzymali cenne nagrody i dyplomy. Nasze konkursy od lat cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży gimnazjalnej mówią organizatorki konkursu i cieszą się z dużego zainteresowania kulturą krajów niemieckojęzycznych.  Laureatom i wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów i zapraszamy do uczestnictwa w konkursie w następnym roku szkolnym.
Po rozdaniu nagród odby
ło się spotkanie gimnazjalistów i uczniów Liceum Ogólnokształcącego z p. Josephem Moehlenkampem, inicjatorem Europejskiego Szlaku Historycznego, który po serdecznym powitaniu z uczniami poznanymi w trakcie realizacji projektu i wysłuchaniu prezentacji Aleksandry Chorąży i Kingi Bigdy opowiadał młodzieży o swoich spotkaniach z Polakami i realizacji idei Europejskiego Szlaku Historycznego. Poruszył także problem dewastacji tablic i fotografii na kolumnach szlaku w Strzelinie. Gościowi towarzyszyła p. Irena Woźnicka, nauczycielka języka niemieckiego ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie, która współpracowała
z p.J. Moehlenkampem w trakcie realizacji projektu. Na koniec spotkania p. Moehlenkamp wr
ęczył uczniom uczestniczącym w projekcie Europejskiego Szlaku Historycznego certyfikaty uczestnictwa i wyraził swój zachwyt wielkim zaangażowaniem i ogromną wiedzą historyczną naszych uczniów. Do zobaczenia na otwarciu Szlaku we Francji powiedział na pożegnanie i udał się na następne spotkanie z naszymi uczniami na pikniku ekologicznym.


zobacz zdjęcia z konkursu