Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2020
Piękna szkoła - czy taka istnieje?
Otóż odpowiedź jest prosta, pewnie, że istnieje, a poza tym, nie jest wcale tak odległa jak może się wydawać. Oczywiście, mam na myśli "moje" Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Strzelinie. Dlaczego "moje"? Ano dlatego, że jestem jego uczniem. Jako drugoklasista mogę już co nieco o niej wam powiedzieć. Tylko od czego zacząć? Może od początku. Jako gimnazjalista, stojąc przed wyborem nowej szkoły, od razu wiedziałem gdzie mam złożyć podanie. LO w Strzelinie, miało do zaoferowania wiele profili klas, gdzie każdy uczeń mógł doskonalić swoją wiedzę i rozwijać zainteresowania. Ja, jako wielbiciel komputerów wybrałem rozszerzenie z matematyki i fizyki. Teraz, patrząc wstecz, wiem na pewno, że mój wybór był właściwy. Przemiła atmosfera, wyspecjalizowana kadra nauczycielska oraz życzliwe podejście do uczniów to cechy jakimi mogę określić moją, a także mam nadzieję, waszą szkołę. Wiem, że  wysoki stopień nauczania dobrze przygotuje mnie do zbliżającej się matury, a także jestem pewien, że zdam ją wystarczająco dobrze, aby nie martwić się o swoją przyszłość. Dlatego nie pozostaje mi powiedzieć nic innego, jak - Zapraszam do "mojej" szkoły.
- Ta szkoła leży najbliżej mojego domu.

- Cieszy się największą  zdawalnością  matur w powiecie.

- Tu są moi przyjaciele. Panuje przyjazna atmosfera i z przyjemnością przychodzę na lekcje.

- Można brać udział w ciekawych projektach.

- Są świetni nauczyciele. Ciekawie prowadzą lekcje i są dla nas uprzejmi.

- Szkoła wygląda jak Hogwart i od pierwszego wejrzenia się w niej zakochałam.

Liceum w Strzelinie jest jedyną szkołą w pobliżu, która zapewnia dobry start w przyszłość. Efektywna nauka, dokładne przygotowanie do matury oraz przyjemna atomosfera - to główne zalety tej szkoły, którymi kierowałam się w wyborze dalszej nauki po gimnajzum.

Dominika, kl I.
                                               Dlaczego lubię moją szkołę?
Chodzę do 2 kl. GD. W szkole panuje miła atmosfera, nauczyciele służą pomocą, dobrą radą i ciepłym słowem. Pracownicy szkoły zawsze są pozytywnie nastawieni do uczniów. Jednym z moich dwóch ulubionych miejsc w szkole to duża, nowoczesna i przestrzenna sala gimnastyczna z doskonale wyposażonym zapleczem, dzięki któremu mamy zapewnioną różnorodność ćwiczeń doskonalących naszą postawę fizyczną oraz pewność, że na zajęciach z wychowania fizycznego nie będziemy się nudzić. Drugim miejscem, gdzie razem z moimi przyjaciółmi spędzam czas, to biblioteka szkolna. Już od pierwszego wejścia pokochaliśmy to miejsce. Miłe panie bibliotekarki chętnie wypożyczają nam książki, użyczają pracownie multimedialną. W większej części biblioteki znajduje się czytelnia, gdzie w spokoju można odrobić zadanie domowe korzystając z bibliotecznych zbiorów naukowych. Bardzo lubimy nasze sale lekcyjne, które są świetnie wyposażone, w wielu z nich są projektory multimedialne wraz z ekranami, które pomagają nam- młodym ludziom -poznać otaczający nas świat.
Uważam, że ta szkoła to dobry wybór dla wszystkich pragnących w przyszłości zdobyć dobre wykształcenie.
Pozdrawiam,  Joanna Kudła kl. 2g 
1. Co sądzisz o swojej szkole?  

Natalia: Jestem bardzo zadowolona z wyboru Liceum Ogólnokształcącego w Strzelinie. Szkoła jest przyjazna i otwiera wiele dróg do rozwijania moich zainteresowań czy hobby, a atmosfera jest bardzo przyjazna.

Mariola: Według mnie moja szkoła ma wysoki poziom nauczania i jest bezpieczna. Nauczyciele w niej uczący są mili i zawsze służą pomocą.

2. Co Ci się w niej podoba?

Natalia: Bardzo podoba mi się atmosfera. Uczniowie są spokojni i tolerancyjni. Nauczyciele zawsze są w stanie pomóc, w razie potrzeby czy problemów.

Mariola: Podoba mi się to, że sale są dobrze wyposażone, jest dużo konkursów, a nauczyciele służą pomocą. Panuje tu miła i sympatyczna atmosfera.

3. Co byś w niej zmienił?

Agata: Niczego bym nie zmieniła.

Katarzyna: Zorganizowałabym dodatkowe zajęcia związane nie tylko z przedmiotami szkolnymi, a także dała możliwość wyboru dowolnych rozszerzeń.


4. Dlaczego wybrałeś tę szkołę?

Agata: Wybrałam tę szkołę, ponieważ chcę być dobrze przygotowana do matury.

Wiktoria: Wybrałam ją, ponieważ znajduje się blisko mojego miejsca zamieszkania.